Сноуборд Патека

Прв и единствен Сноуборд центар во Република Македонија

Ноќно Скијање

Искусете го ноќното скијање на Осоговските планини

Вештачки Снег

Патеки опремени со топови за вештачки снег

Пешачки Патеки

Пешачки патеки за аматери и професионални планинари

Вкусна Храна

Ресторани кои изобилуваат со вкусна Македонска храна

14º

ски патека 1 2.0 m/s

ски патека 3 16 cm

сноуборд n/a %

Временска прогноза

 • Четврток
  24 Април
  13-19h

  14

 • Петок
  25 Април
  13-19h

  13

 • Сабота
  26 Април
  13-19h

  10

 • Недела
  27 Април
  13-19h

  9

 • Понеделник
  28 Април
  13-19h

  11

 • Вторник
  29 Април
  13-19h

  13

 • Среда
  30 Април
  13-19h

  6

 • Четврток
  01 Мај
  13-19h

  12

Последни Вести

2014-04-20 00:31:55

ТРИЕСЕТИНА САНТИМЕТРИ СНЕГ НА „ПОНИКВА“

Повеќе од 30-тина сантиметри снег има на Осоговската убавица „Пониква“. Ова ниту е некоја шега, ниту фотографиите се од зимскиот период. Истите ги направи Горан…

Прочитај повеќе

2014-03-07 18:02:53

„ПОНИКВА“ СПРЕМНА ЌЕ ГИ ДОЧЕКА ТУРИСТИТЕ

Обилните врнежи од снег што минатите денови постојано паѓаа допринесоа сега еден ден пред викендот „Пониква“ да изгледа прекрасно. Дебелината на снежната…

Прочитај повеќе

2014-03-02 11:52:45

НОВ СНЕГ НА „ПОНИКВА“

„Пониква“ е повторно во бело, откако денес рано наутро некаде околу 04 часот почна да врне снег. Моментно (11,00 часот) снежната покривка изнесува 10-15 см., но бидејќи…

Прочитај повеќе

2014-02-07 21:48:37

СНОУБОРД БОКСОВИТЕ ПОСТАВЕНИ НА ПАТЕКАТА

Деновиве на ски патеката кај „Ски-лифт 1“ беа поставени сноуборд боксовите кои се една од неколкуте донации на Компанијата „Мепсо“. Кирил Насков, Александар…

Прочитај повеќе

Туристичкиот локалитет Пониква

Туристичкиот локалитет Пониква се наоѓа на 20км северно од Кочани, во прегратките на Осоговските Планини,на 1580 м.н.в., покриен со густа букова шума и разновидна тревна вегетација. Поради поволната клима Пониква претставува извонредно место за летен и зимски туризам.

СМЕСТУВАЧКИ КАПАЦИТЕТИ И РЕСТОРАНИ

Facebook like box

Видео

Video Icon

Македонија снежна - Пониква

И оваа зима има многу незаборавни моменти. Каде ќе ги поминете вие, вашето друштво и семејство. Снежната убавица Пониква оваа година се отвара пред вас. Богатството на букова шума, разновидна вегетација, дивеч и воздух каков што можете само да замислите. Незаборавни прошетки низ прекрасната недопрена природа. Два ски лифта, хотели, одмаралишта, викенд куќи, бунгалови, детско одморалиште... Откријте ја Пониква , бисерот на Осоговијата!